Naujienos

Išsiųsta parama Ukrainai

Šių metų balandžio 12 d. Ukrainos Odesos miestui perduoti VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotyje naudoti du greitosios med. pagalbos mikroautobusai. Mikroautobusai yra gero techninio stovio, tačiau prieš perduodant Ukrainai buvo atidžiai techniškai patikrinti ir pašalinti smulkūs trūkumai. Mikroautobusai balandžio 12 d. pristatyti į Ukrainos Lvivo miestą, kur perduoti Odesos miesto atstovams. GMP automobilius iki Lvivo miesto sėkmingai nuvairavo įstaigos vairuotojai Valdimaras Auksorius ir Renatas Zapolskis. Jiems pareikšta VšĮ Klaipėdos GMP stoties administracijos ir kolektyvo padėka.

Informacija atnaujinta: 2022-04-15

GMP automobiliuose elektriniai neštuvai

Klaipėdos GMP automobiliuose pradėti naudoti reguliuojami modernūs elektriniai neštuvai – tokius įsigijome pirmieji Lietuvoje. Paspaudus mygtuką, pacientas su neštuvais automatiškai pakeliamas į reikiamą aukštį ir įkeliamas į greitosios automobilį. Neštuvų keliamoji galia siekia iki 250 kilogramų.
Elektriniai neštuvai tausoja greitosios medikų ir vairuotojų sveikatą. Tokie modernūs neštuvai jau įmontuoti penkiuose greitosios automobiliuose. Iki metų pabaigos tikimasi jais aprūpinti visus likusius GMP automobilius.

Informacija atnaujinta: 2022-02-04

Savivaldybės dovana – naujas GMP automobilis

Klaipėdos miesto savivaldybė padovanojo Klaipėdos GMP medikams naują modernų greitosios medicinos pagalbos automobilį. 2021 m. gamybos Volkswagen Crafter jau važinėja po Klaipėdos miesto gatves, bei atokesnes gyvenamąsias vietas, kuriose labai pravers šio automobilio privalumas – keturi varomas ratai.

Informacija atnaujinta: 2022-02-04

Dėkojame už paramą.

VšĮ Klaipėdos greitosios medicinės pagalbos stoties administracija ir kolektyvas širdingai dėkoja asmenims ir įmonėms suteikusioms paramą.

SAKOME, AČIŪ:

VšĮ Laisvės TV, už apsaugos priemones.
VšĮ Šv. Pranciškaus vilties miestas, už apsauginius skydelius veidui.
Dainai Bosas, už respiratorius.
Mamyčių klubui, už veido kaukes.
AB Volfas Engelman, už sultis.
UAB Domo Prekyba, už maistą.
UAB Rimi Lietuva, už riešutus, vaisius, sultis ir kt.
UAB Pastatų vystymas, už maistą.
Klaipėdos krašto bitininkų bendruomenei „Midutis“, už medų.

Informacija atnaujinta: 2020-12-11

Materialinė parama ligos, Nelaimingo atsitikimo ir kitais atvejais


Materialinė parama ligos, nelaimingo atsitikimo ir kitais atvejais

Informacija atnaujinta: 2020-10-30

Klaipėdos GMP stoties brigadų darbuotojai pasipuošė nauja apranga.

Uniformos komplektą sudaro žieminiai ir vasariniai drabužiai. Tai modernios, praktiškos uniformos su šviesą atspindinčiomis detalėmis.

Informacija atnaujinta: 2018-10-16

Klaipėdos GMP medikai dalyvavo skubios medicinos pagalbos žaidynėse Ukrainoje.

2018 m. gegužės 30 – birželio 2 dienomis Ukrainoje vyko tarptautinės skubiosios medicinos pagalbos žaidynės. VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotį atstovavo viena komanda, sudaryta iš skubios medicinos pagalbos slaugos specialisčių Virginijos Šomkaitės ir Jurgitos Toliušienės, bei vairuotojo Valdimaro Auksoriaus. Klaipėdiečiai užėmė antrąją vietą tarp visų dalyvavusių užsienio komandų.

Informacija atnaujinta: 2018-06-08

Klaipėdos GMP komanda šeštą kartą iškovojo 1-ąją vietą.

2018 m. gegužės 17-19 dienomis Palangoje vyko 12-osios Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės. Klaipėdos miestui atstovavo dvi komandos. Didžiųjų miestų kategorijoje nepralenkiami buvo VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties medikai: skubios medicinos pagalbos slaugos specialistės Virginija Šomkaitė ir Jurgita Toliušienė, bei vairuotojas Valdimaras Auksorius. Tai jau šeštas kartas, kai klaipėdiečiai užima I – ą vietą. Kita komanda pasidalino 5-6 vietas.

Informacija atnaujinta: 2018-05-23

2017 m. įsigyti du nauji greitosios pagalbos automobiliai.

2017 m. VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotis pasipildė dviem naujais Iveco Daily greitosios pagalbos automobiliais. Transporto priemonės įsigytos įstaigos lėšomis.

Informacija atnaujinta: 2018-01-17

2017 m. įsigyti skaitmeniniai, planšetiniai kardiografai.

2017 m. liepą VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotis įsigijo modernius, skaitmeninius, planšetinius kardiografus ir jais aprūpino visas brigadas, kurios aptarnauja Klaipėdos m., Palangos m. ir dalį Klaipėdos rajono gyventojus.
Shiller Cardiovit FT-1 – tai maksimalios galimybės, sutalpintos itin mažame, bet darbui patogaus dydžio kardiografe. Dėl bevielio ryšio technologijų jis labai tinkamas greitosios pagalbos medikams, kurie, esant poreikiui, elektrokardiogramą gali lengvai persiųsti į norimą objektą.

Informacija atnaujinta: 2017-09-29

Klaipėdos greitosios medikai penktą kartą įrodė, kad yra geriausi Lietuvoje

2017 m. rugsėjo 21–22 dienomis Palangoje vyko Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės. Renginio metu varžėsi trisdešimt šeši greitosios medicinos pagalbos ekipažai iš Lietuvos ir užsienio šalių. Per dvi Žaidynių dienas komandoms teko pademonstruoti labai įvairius įgūdžius: gaivinti staigios mirties ištiktą ar užspringusį asmenį, įkalbėti savižudį ant Palangos tilto, teikti pagalbą sunkiai sergančiam naujagimiui ar traumą patyrusiam vaikui.

Nugalėtojai iš Klaipėdos, Panevėžio rajono ir Almatos

Šių metų Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynėse didžiųjų greitosios medicinos pagalbos įstaigų kategorijoje nugalėjo VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties komanda, kurią sudarė Virginija Šomkaitė, Jurgita Toliušienė ir Valdimaras Auksorius. Klaipėdiečiai Žaidynėse laimėjo penktąjį kartą. Mažųjų miestų kategorijoje pirmąją vietą užėmė VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos skyriaus komanda, jau nugalėjusi prieš dvejus metus ir sėkmingai dalyvaujanti GMP varžybose užsienyje. Svečių grupėje varžėsi penki ekipažai, tarp kurių stipriausi buvo Kazachstano atstovai iš Almatos greitosios medicinos pagalbos stoties.
„Pergales atneša atkaklus darbas, nuolatinis tobulėjimas ir kasdien kaupiama patirtis“, – tikino Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė Lina Končienė, atsakinga už darbuotojų kvalifikacijos kėlimą.

Proga patobulėti ir pasidalinti patirtimi

Žaidynių dalyviams teko atlikti šešias skirtingas užduotis. Dalis jų – ne taip dažnai kasdieniame darbe pasitaikančios situacijos, pavyzdžiui, komandoms teko stabilizuoti dviejų savaičių naujagimio, kuriam prasideda sepsis, būklę. Taip pat reikėjo suteikti pagalbą traumą patyrusiam dviratininkui ir kėdutėje sėdėjusiam vaikui, kuriam buvo sužalotas stuburas. Psichologinės pagalbos žinių ir nuoširdaus žmogiško rūpesčio pareikalavo savižudžio gelbėjimo užduotis. Ant Palangos tilto atbrailos stovintį ir nusižudyti ketinantį pacientą reikėjo profesionaliai įkalbėti pakeisti sprendimą, kartu nuraminant jo sutuoktinį ir pašalinius smalsuolius. Greitą reakciją, ištvermę, fizinį pajėgumą ir darnaus komandinio darbo įgūdžius komandos demonstravo linksmojoje estafetėje, kurią parengė skubiosios medicinos gydytojai rezidentai.
Teisėjai, kurie yra tarptautinių organizacijų sertifikuoti instruktoriai, edukologai, rengdami užduotis siekia atkreipti dėmesį į įrodymais pagrįstas skubiosios medicinos naujienas, kartu priminti apie retesnes, bet praktikoje galinčias pasitaikyti būkles, kai taisyklingi pirmieji veiksmai glaudžiai susiję su sėkminga baigtimi. Kaip pabrėžė Žaidynių vyriausioji teisėja Evelina Pukenytė, užduotys visuomet priartinamos prie aktualijų – dažniausiai pasitaikančių kvietimų priežasčių, Lietuvos ir pasaulio įvykių.

Taktinės medicinos pamokos kasdienai

Masinės nelaimės užduotyje komandos varžėsi teikdamos pagalbą aštuoniems per imituotą sprogimą nukentėjusiems asmenims, iš kurių šeši buvo kritinės būklės – nudegę kvėpavimo takus, nutrauktomis galūnėmis, stipriai kraujuojantys. Pasak Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytojo Nedo Jasinsko, kuris vasarą dirbo karo ligoninėje Mosule (Irakas), situacija pasaulyje keičiasi: civilių asmenų patiriami sužalojimai darosi panašūs į karo traumas. Masinių susišaudymų, sprogimų Europoje ir JAV patirtis liudija, kad greitosios medicinos pagalbos tarnyba turi keisti savo įprastinę taktiką ir protokolus, kad pavyktų sumažinti aukų skaičių. Masinės nelaimės užduotis Žaidynių dalyvius privertė pagalvoti ne tik apie turimus įgūdžius, bet ir priemones, reikalingas nekasdienių sužalojimų atveju.

Pirmosios pagalbos mokymai – ne tik mokiniams

„Gaivinimo sėkmė priklauso nuo pačiomis pirmosiomis minutėmis suteiktos pagalbos kokybės, – teigia Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacijos valdybos pirmininkas Nerijus Mikelionis. – Todėl kvietėme Palangos gyventojus ir svečius stabtelti, skirti laiko ir išmokti veiksmų, kurie gali praversti kritinėje situacijoje bei išgelbėti šalia esančiojo gyvybę.“
Pasak N. Mikelionio, Lietuvos greitosios medikai yra išties profesionalūs ir turi reikiamas priemones, bet pagalbos sėkmė didele dalimi priklauso ir nuo nelaimės liudininkų veiksmų. Jis pabrėžė, kad įvykus staigiai mirčiai, kiekvieną minutę tikimybė išgelbėti žmogų sumažėja dešimčia procentų. Tad vadovaujant dispečeriui atliekamas pradinis gaivinimas, ankstyva defibriliacija įvykio vietoje turimu automatiniu išoriniu defibriliatoriumi gali padėti pakeisti negailestingą statistiką. Pirmąją Žaidynių dieną Palangos senojoje gimnazijoje, Vlado Jurgučio, Baltijos ir Šventosios pagrindinėse mokyklose vyko pradinio gaivinimo mokymai. Juos mokiniams vedė praėjusiųjų metų Žaidynių nugalėtojų, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties, atstovai. Kol mieste zujo užduotis vykdantys ekipažai, Jūratės ir Kastyčio skvere dirbo instruktoriai, kurie kiekvieną norintį pamokė pirmosios pagalbos veiksmų.
Kasmet vykstančias žaidynes organizuoja Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija, Lietuvos skubiosios medicinos draugija, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ekstremaliosios medicinos katedra, Skubiosios medicinos klinika ir Krizių tyrimo centras. Šių metų renginį globojo Palangos miesto savivaldybė. Žaidynes remia: UAB „Intermedix Lietuva“, UAB „Commercial Transport Service“, UAB „Hospitex Diagnostics Kaunas“, UAB „Jugrita“, UAB „Intersurgical“, UAB „ALTAS komercinis transportas“ ir UAB „Dekbera“.

Informacija atnaujinta: 2017-09-26

2016 m. atnaujintas GMP automobilių parkas.

2016 m. Vš.Į. Klaipėdos GMP stoties automobilių parką papildė du Iveco Daily ir vienas Nissan Navara automobiliai.
Vieną iš jų, po dešimtmečio pertraukos, padovanojo Klaipėdos miesto savivaldybė.

Informacija atnaujinta: 2017-08-29

Klaipėdos GMP stoties komanda dalyvavo tarptautinėse žaidynėse Lenkijoje.

2016 m. sausio mėn. Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties komanda dalyvavo 11-osiose tarptautinėse greitosios medicinos pagalbos žaidynėse Lenkijoje. Renginys vyko 4 dienas, Bielsko-Biala mieste. Jame dalyvavo daugiau nei 50 komandų iš Lenkijos ir kitų Europos valstybių (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Vokietijos). Lenkijos komandos ir svečiai iš užsienio valstybių buvo vertinami atskirai.

Šiose tarptautinėse žaidynėse mūsų įstaiga dalyvavo pirmą kartą. Komandą buvo sudaryta iš skubios medicinos pagalbos slaugos specialistų: Linos Končienės, Rasos Indriuškienės, Zigfrido Raudonio, bei vairuotojo Valdo Auksoriaus. Juos lydėjo ir palaikė vyr. gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė.

Šiose žaidynėse kasmet rengiamos nestandartinės užduotys, bei skiriamas didelis dėmesys fiziniam pasirengimui. Tai puiki proga pasidalinti patirtimi, pasitikrinti savo žinias ir praktinius įgūdžius teikiant skubią medicinos pagalbą.

Iš užsienio komandų pirmąją vietą pelnė kolegos iš Ukrainos.

Informacija atnaujinta: 2016-02-10

2015 m. Klaipėdos GMP stoties automobilių parkas papildytas dviem naujais automobiliais.

2015 m. Vš.Į. Klaipėdos GMP stoties automobilių parkas papildytas dviem naujais Nissan Navara ir Renault Master automobiliais.

Informacija atnaujinta: 2015-12-29

Klaipėdos GMP komanda – IX-ųjų tarptautinių Lietuvos greitosios medicinos pagalbos (GMP) žaidynių nugalėtoja!

Rugsėjo 17 – 18 dienomis Dubingiuose vyko IX – osios tarptautinės Lietuvos greitosios medicinos pagalbos (GMP) žaidynės.

Jose dalyvavo daugiau negu 30 geriausių šalies ir užsienio greitosios medicinos pagalbos įstaigų komandų, kurios varžėsi teikdamos pagalbą nukentėjusiems imituotų nelaimių atveju. Kaip ir kasmet, žaidynėse dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir 2 medikų brigados iš Lenkijos ir 3 iš Kazachstano. Pirmą kartą žaidynėse dalyvavo ir Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, Lietuvoje dislokuotų NATO pajėgų medikai.

Šiose žaidynėse dalyvavo ir eilinį kartą šauniai pasirodė uostamiesčio komanda – skubios med. pagalbos slaugos specialistė Rasa Indriuškienė, skubios med. pagalbos slaugos specialistas Zigfridas Raudonis ir vairuotojas Valdimaras Auksorius. Vš.Į. Klaipėdos GMP stoties komanda kruopščiai rengėsi žaidynėms. Komandai ruoštis, kaip ir kiekvienais metais, padėjo atsakinga už darbuotojų kvalifikacijos kėlimą skubios med. pagalbos slaugos specialistė instruktorė Lina Končienė.

Pasibaigus žaidynėms iškilmingo vakaro metu buvo paskelbti nugalėtojai. Džiugu buvo girdėti, kad didžiųjų miestų komandų tarpe geriausiai įvertinta Klaipėdos komanda.

Vš.Į. Klaipėdos GMP stoties komanda prizinę I-ąją vietą iškovoja jau trečią kartą iš eilės, 2013 m. – VII-ųjų, 2014 m. – VIII-ųjų ir 2015 m. IX-ųjų žaidynių metu. Viso jau buvo organizuota 9 GMP žaidynės. Klaipėdos GMP stoties komandos prizines vietas užėmė 5 kartus. 2009 m iškovota III-a vieta, 2011 m. taip pat I-a vieta. Todėl visiškai pagrįstai galima teigti, kad Klaipėdos m. GMP stoties darbuotojai tikrai pasiruošę teikti pacientams kokybišką skubią medicininę pagalbą.

Informacija atnaujinta: 2015-09-23